Во срцето на Попова Шапка


Модерен планински објект базиран на традиционален изглед, совршен за Вашиот одмор.

„Конак“ – Попова Шапка е модерен планински објект со традиционален изглед. Сместен на Шар Планина, во скијачкиот центар Попова Шапка на 1760 мнв. Поволната географска положба, релативно блиску до Тетово (18 километри)  и 55 километри од Скопје, главниот град на Република Македонија, го прави достапен да го посетат голем број туристи и во летната и во зимската скијачка сезона. Особено задоволство ќе Ви пружи ентериерот на објектот, комбинација на дрво и камен со камин и отворен поглед на скијачките терени. На платото пред објектот се наоѓа голема тераса која има јужна ориентација и доста погодна за престој во текот на зимската сезона поради големиот број сончеви денови кои се главна одлика на скијачкиот центар Попова Шапка.

„Конак“ – Попова Шапка Македонија(Види локација)
+ 389 75 35 35 05 | +389 76 35 35 05

Уживајте во најдоброто од Попова Шапка

Направете ја Вашата резервација сега по најповолни цени

Карактеристики


Клучни карактеристики кои го прават „Конак“ – Попова Шапка совршениот избор за Вашиот престој на овој прекрасен планинско одморалиште.

  • 15 Соби
  • Ресторан
  • Ски кафе
  • Конференциска сала
  • Сауна
  • Бесплатен Wi-Fi & ТВ
  • Транспорт до аеродром
  • Ски и сноуборд школа
  • Ратрак & Моторни санки

Промо Видео - „Конак“ - Попова Шапка 2017

Промо Видео - „Конак“ - Попова Шапка 2018

Книга на впечатоци


Very nice rooms, good food, helpful and friendly staff. The place is a good starting/ending point for hikes in the area and staff can help with that as well.

JasnaCroatia

Wonderful hotel right on the slopes, great staff, great music, local fresh food, beautiful atmosphere.

DanieleItaly

The friendly staff and the welcoming and helpful host. Thanks!

BerndMalta

Специјални понуди


Ценовник за сместување
Летна сезона 2024
Од 01.05.2024 – 31.10.2024
Booking.com
Find us on booking.com and make your reservation.
Дестинација Македонија

Одморете се на свеж планински воздух, 30% попуст на ноќевање со појадок во Хотел „Конак“ – Попова Шапка

Каталог за приватно сместување
Апартмани приспособени за вашите стандарди! Комфорт кој го заслужувате и цени кои ќе ги засакате